W Tatry Słowackie już bez psów. Zmiana przepisów od 15 grudnia 2023

Po polskiej stronie Tatr tylko na kilka szlaków można wejść z psem. Do tej pory turyści korzystali z tego, że po słowackiej stronie obowiązywały zdecydowanie mniej restrykcyjne przepisy. Niestety, sytuacja ta ulegnie zmianie. Wkrótce zmieni się odpowiedź na pytanie: czy w Tatry Słowackie można iść z psem. Gdzie można z psem w Tatry Słowackie?

Słowackie władze parku narodowego działającego w Tatrach zapowiedziały zmiany w regulaminie w myśl których swobodne wejście z psem na większość szlaków po słowackiej stronie stanie się niemożliwe.

Tylko na kilku szlakach w Tatrach po słowackiej stronie będzie można. W nowym regulaminie znajduje się aż 65 tras po słowackiej stronie na które wejście zostanie zabronione.

Zakaz dotyczyć będzie nawet niezwykle popularnych tatrzańskich szlaków na które chętnie wybierano się z czworonogami takich jak chociażby Dolina Zimnej Wody czy Wyżny Rohacki Staw.

Nowy regulamin TANAP czyli słowackiego parku narodowego znajdującego się w Tatrach będzie obowiązywać od 15 grudnia 2023 roku. W przyszłym sezonie więc wycieczki z psami w Tatry na Słowacji nie będą już praktycznie możliwe.

Polecamy również: