Wrzesień Zakopane pogoda. Jaka jest pogoda we wrześniu?

Wiele osób, które chcą uniknąć tłumów turystów w Zakopanem wybiera wrzesień jako miesiąc w którym jadą do Zakopanego. Wiele osób planujących wycieczkę zastanawia się jaka pogoda jest w Zakopanem we wrześniu. Czy pada śnieg? Czy jest ciepło? Czy są deszcze we wrześniu w Zakopanem? Jaka jest średnia temperatura i pogoda w Zakopanem we wrześniu? Sprawdźmy to!

Wrzesień to jeden z miesięcy w których turystów jest nieco mniej niż w wakacje czy zimą dlatego też wiele osób planuje wrześniowy wyjazd do Zakopanego. Czy wówczas jest ciepło w Zakopanem?

Pogoda w Zakopanem nie należy do najlepszych niezależnie od tego kiedy się wybieramy do Zakopanego. Z początkiem września średnia temperatura w Zakopanem to 18 stopni Celsjusza, a pod koniec września możemy liczyć na średnią wynoszącą już tylko 13 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

Temperatury w nocy i wieczorem też należą już do niskich. Średnia to 7 stopni z początkiem miesiąca i nawet 3 stopnie poniżej. Warto pamiętać, że duża część administracyjnych granic Zakopanego położona jest w górach, więc średnia temperatura zalicza też temperatury notowane w miejscach położonych wyżej, ale cudów nie ma. Nie ma się co spodziewać upałów we wrześniu w Zakopanem. W wyżej położonych partiach w Tatrach nawet w drugiej połowie września mogą pojawić się już opady śniegu.

Jeśli chodzi o opady deszczu to wrzesień nie jest najbardziej deszczowym miesiącem w roku w Zakopanem ale nie można wykluczyć dni w których słońca nie będzie zbyt wiele.

Podsumowanie: czy warto jechać do Zakopanego we wrześniu? Zakopane we wrześniu nie należy do najcieplejszych miejscowości w Polsce ale jeśli chcemy uniknąć tłumów to wyjazd, zwłaszcza w pierwszej połowie września, jest jakąś ku temu opcją.

Polecamy również: