Z Zakopanego na Słowację samochodem. Jak daleko? Ile czasu

Zakopane jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce ale nawet Zakopane może się kiedyś znudzić. Wiele osób odwiedzających Zakopane chce pojechać z Zakopanego na Słowację samochodem. Jak daleko jest na Słowację z Zakopanego? Gdzie na Słowację z Zakopanego? Sprawdźmy to!

Położenie samego Zakopanego jest niezwykle dogodne dla osób, które chcą pojechać na Słowację. Gdzie pojechać na Słowację z Zakopanego?

Istnieje kilka możliwych miejsc wyjazdu z Zakopanego na Słowację. Nie wszystkie są jednak tak samo korzystne. Z Zakopanego można pojechać w miejsce dawnego przejścia w Suchej Górze Orawskiej mijając wcześniej Chochołowskie Termy. Za granicą położona jest mała wioska pozbawiona atrakcji i ciekawszych sklepów.

Drugim miejscem gdzie najbliżej jest z Zakopanego na Słowację samochodem jest Łysa Polana (są tu też parkingi do Morskiego Oka ale nie te w Palenicy Białczańskiej.) i znajdująca się po przeciwnej stronie granicy Jaworzyna Tatrzańska. Jest to miejscowość nieco ładniejsza od Suchej Góry Orawskiej chociaż również bardzo mała. Większe zakupy można zrobić w położonej niedaleko miejscowości Podspady w której też znajduje się droga do Polski chociaż i tam nie ma żadnego marketu.

Do Łysej Polany z Zakopanego czas dojazdu to w granicach 30 minut, a na Słowację w Suchej Górze Orawskiej czas dojazdu z Zakopanego to około 25 minut.

Polecamy również: