Zakopane spływ Dunajcem. Jaka cena? Ile wycieczka?

Zakopane jest jedną z największych atrakcji w polskich górach ale nie jest jedyną. Wiele osób wybierających się do Zakopanego chce skorzystać z innych atrakcji takich jak również spływ Dunajcem. Wielu turystów zastanawia się ile kosztuje spływ Dunajcem w Zakopanem. Jaka jest jego cena? Ile kosztuje taka wycieczka? Sprawdźmy to!

Na początku trzeba zaznaczyć, że spływ Dunajcem nie odbywa się w Zakopanem. W Zakopanem nie ma rzeki Dunajec, przepływają tędy wprawdzie różne potoki ale nie ma na nich spływów. Spływy organizowane w Pieninach na Dunajcu są oddalone o około 50-60 minut jazdy od Zakopanego niezależnie od tego czy wybierzemy spływ po polskiej stronie czy spływ Dunajcem po stronie słowackiej przy Czerwonym Klasztorze.

Ile kosztuje wycieczka na spływ Dunajcem z Zakopanego? Spływy po polskiej stronie do Szczawnicy kosztują 99 zł za bilet normalny za spływ mający około 18 kilometrów, a do Krościenka za 119 za bilet normalny za spływ mający około 23 kilometry.

Spływy po słowackiej stronie są nieco krótsze, trasa ma 10 kilometrów, ale za to koszt jest wyraźnie niższy i wynosi 19 EUR za bilet normalny czyli około 85 złotych.

Z Zakopanego na spływ Dunajcem trzeba więc dojechać albo własnym samochodem albo skorzystać z ofert licznych biur podróży działających na miejscu w których wycieczki na spływ można kupić w różnych cenach. Nie polecamy i nie reklamujemy tu żadnego konkretnego biura więc każdy z turystów musi sam sprawdzić która oferta jest dla niego odpowiednia.

Polecamy również: