Czy są kleszcze w Zakopanem? Czy w Tatrach są kleszcze?

Kleszcze to przerażające pajęczaki budzące postrach w wielu Polakach. Wiele osób szykujących się do wczasów w Zakopanem zastanawia się czy w Zakopanem są kleszcze. Czy kleszcze atakują turystów w Zakopanem? Czy w Tatrach są kleszcze? Czy trzeba uważać na kleszcze w górach? Sprawdźmy to!

W Polsce występuje w naturze około 20 różnych gatunków kleszczy spośród kilkuset gatunków obserwowanych w różnych miejscach świata. Czy te przerażające stworzenia są też w najwyższych w Polsce górach – w Tatrach i w Zakopanem? Czy kleszcze w Zakopanem mogą stanowić zagrożenie dla osób wypoczywających w górach?

Odpowiedź na pytanie: czy w Zakopanem są kleszcze jest twierdząca. Niebezpieczne pajęczaki mogące przenosić groźne dla ludzi i zwierząt choroby można spotkać prawie w całej Polsce oraz oczywiście także w Zakopanem. Bywają też w Tatrach ale większość gatunków występuje tylko do pewnej wysokości.

Głównymi miejscami występowania kleszczy są oczywiście miejsca takie jak chociażby zarośla, łąki czy nawet trawniki. Spotkanie kleszcza na wyłożonych brukiem Krupówkach nie jest zbyt prawdopodobne ale jeśli mamy zamiar wybierać się w góry to warto mieć się na uwadze.

Jadąc do Zakopanego warto więc wyposażyć się w szprej odstraszający kleszcze bowiem polskie góry nie są miejscem wolnym od kleszczy.

Polecamy również: