Czym dojechać z Zakopanego do Morskiego Oka? Dojazd

Wycieczka nad Morskie Oko to dla wielu turystów przyjeżdżających do Zakopanego obowiązkowy punkt programu. Wiele osób zastanawia się czym dojechać z Zakopanego do Morskiego Oka. Jakie są sposoby dojazdu? Jak z Zakopanego dostać się nad Morskie Oko? Sprawdźmy to!

Wnikliwi czytelnicy bloga NaGiewoncie wiedzą, że w Zakopanem jest komunikacja miejska ale wiedzą też, że w 2023 roku nie kursuje żadna bezpośrednia linia miejska z Zakopanego do szlaku nad Morskie Oko. Jak więc dojechać nad Morski Oko z Zakopanego?

Oczywiście najprostszy sposób dojazdu do Palenicy Białczańskiej jest własny samochód. Niestety parking przy szlaku na Morskie Oko jest dość drogi. Jak więc dojechać inaczej? Na jednej ze stron korporacji taksówkowych przeczytaliśmy, że taksówka z Zakopanego do drogi na Morskie Oko kosztuje od 140 zł więc lepiej pojechać już własnym autem. Co jeszcze mamy do wyboru?

Drugim popularnym sposobem dojazdu z Zakopanego ku drodze na Morskie Oko jest dojazd busem. Z centrum Zakopanego jeżdżą busy w kierunku Morskiego Oka zarówno takie na które bilety można kupić na oficjalnej stronie TPN jak i wiele prywatnych busów. Tutaj ceny biletów na busa z Zakopanego nad Morskie Oko.

Gdy dojedziemy już do Palenicy Białczańskiej pozostaje albo droga piechotą nad Morskie Oko albo popularny dojazd bryczką. Drogą do Morskiego Oka nie można jeździć samochodem ani rowerem.

Podsumowanie: czym dojechać z Zakopanego nad Morskie Oko? Do Palenicy Białczańskiej najlepiej dojechać własnym autem lub jednym z licznych kursujących w tym kierunku busów z Zakopanego.

Polecamy również: