Czy Tatry to najwyższe góry w Polsce? Czy są wyższe niż Tatry?

Czy Tatry to najwyższe góry w Polsce? Wiele osób jadących do Zakopanego lub chcących po prostu poszerzyć swoją wiedzę ogólną zastanawia się czy Tatry to najwyższe góry w Polsce. Czy w Polsce są wyższe góry niż Tatry? Sprawdźmy to!

Czy Tatry są najwyższymi górami w Polsce? Tak! Na terenie Polski nie ma gór wyższych niż Tatry. Najwyższy szczyt w Polsce, Rysy, znajduje się właśnie w Tatrach. Wysokość Rysów sięga imponujących 2499 metrów nad poziomem morza. To właśnie tutaj, na granicy polsko-słowackiej, znajduje się najwyższy punkt w polskiej części Tatr i w Polsce w ogóle.

Warto również wspomnieć, że Tatry mają także swoją słowacką część, gdzie znajdują się równie imponujące szczyty i malownicze doliny. Tatry Słowackie są równie popularne wśród miłośników górskich przygód i stanowią ważny element dziedzictwa przyrodniczego Słowacji. Po słowackiej stronie Tatr znajduje się szczyt jeszcze wyższy niż położony częściowo w Polsce Rysy – Gerlach sięgający 2355 metrów nad poziomem morza.

Podsumowanie: czy Tatry są najwyższymi górami, które znajdują się w Polsce? Tak, najwyższe góry w Polsce to Tatry, a najwyższy szczyt to Rysy.

Polecamy również: