Czy na Kasprowy Wierch można z psem? Czy można wjechać?

Czy na Kasprowy Wierch można z psem? To pytanie nurtuje wielu turystów, którzy planują wyprawę na to malownicze wzniesienie w Tatrach. Czy na Kasprowy Wierch można wejść z psem? Czy na Kasprowy Wierch można wjechać z psem? Sprawdźmy to!

Kasprowy Wierch, jeden z najpopularniejszych szczytów w Tatrach, położony na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Osoby wnikliwie czytające blog NaGiewoncie.pl wiedzą już w takim razie czy na Kasprowy Wierch można wejść lub wjechać z psem.

Na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego (z dwoma wyjątkami) nie można wprowadzać psów. Kasprowy Wierch, w przeciwieństwie do Gubałówki, znajduje się w Tatrach, a więc nie można na niego ani wejść ani wjechać z psem.

Zgodnie z przepisami parku, na terenie TPN nie wolno wprowadzać psów, zarówno na szlakach pieszych, jak i w pobliżu kolei linowej prowadzącej na Kasprowy Wierch.

Zakaz wprowadzania psów ma na celu ochronę przyrody i dzikich zwierząt zamieszkujących tereny Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Osoby chcące wybrać się w góry w okolicy Zakopanego mogą więc zdecydować się na pójście lub wjazd kolejką z psem na Gubałówkę. Tam jest to możliwe i dozwolone.


Podsumowanie: czy na Kasprowy Wierch można wejść lub wjechać z psem?
Nie można wejść z psem ani wjechać koleją linową z psem.

Polecamy również: