Czy na Gubałówkę można z psem? Czy psy mogą wjechać kolejką?

Czy na Gubałówkę można z psem? Czy na Gubałówkę wolno wejść z psem? Te pytania stawia sobie wiele osób planujących wyjazd do Zakopanego i okolic. Jak wygląda sytuacja? Czy wolno? Sprawdźmy to!

Czy na Gubałówkę można wejść ze swoim ukochanym czworonożnym przyjacielem? Można! Wiele osób wie, że na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego nie wolno wprowadzać psów (poza dwoma wyjątkami), ale Gubałówka nie leży w Tatrach.

Gubałówka nie jest położona w Tatrzańskim Parku Narodowym, gdzie obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania psów dlatego można wejść z psem na Gubałówkę.

Wiele osób zastanawia się też czy można wjechać kolejką na Gubałówkę z psem. Czy psy mogą jeździć kolejką na Gubałówkę? Mogą! Warto jednak pamiętać, że pies musi mieć kupiony bilet na przejazd kolejką na Gubałówkę zarówno na wjazd jak i zjazd. Podkreślić warto, że psy w kolejce muszą mieć kaganiec i być na smyczy. Psy nie mogą jednak wjeżdżać kolejką na Butorowy Wierch.

Podsumowanie: czy na Gubałówkę można zabrać psa? W przeciwieństwie do na przykład Morskiego Okna na Gubałówkę można zabrać psy. Wzniesienie to nie leży na terenie TPN w którym obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Na Gubałówkę można ze swoim przyjacielem wjechać także kolejką.

Polecamy również: