Ile kosztuje autostrada do Zakopanego? Autostrada cennik

Wielu z turystów decydujących się na przyjazd do Zakopanego wybiera się do położonego w górach miasta własnym samochodem i zastanawia się ile kosztuje autostrada do Zakopanego. Jaka jest cena autostrady do Zakopanego? Ile trzeba zapłacić za przejazd autostradą do Zakopanego? Jaka jest cena przejazdu z Krakowa w kierunku Zakopanego? Sprawdźmy cennik!

Ile kosztuje autostrada do Zakopanego? Ile trzeba zapłacić za przejazd? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: autostrada do Zakopanego nic nie kosztuje bo… do Zakopanego nie ma żadnej autostrady.

Droga prowadząca do Zakopanego z Krakowa, którym do Zakopanego dojeżdża większość osób podróżujących z północy kraju, to odcinek drogi krajowej numer 7 prowadzący z Krakowa do Rabki Zdroju, a następnie droga krajowa o numerze 47 dojeżdżająca już bezpośrednio do Zakopanego. To właśnie ta droga nazywana jest zwyczajowo słynną Zakopianką. Tylko część z tej drogi stanowi droga ekspresowa lub droga ruchu przyspieszonego. Droga z Krakowa do Zakopanego nie ma statusu autostrady i nie jest płatna.

Żaden z odcinków drogi prowadzącej bezpośrednio do Zakopanego nie ma statusu autostrady. Jedynym płatnym odcinkiem autostrady w „okolicy” Zakopanego jest fragment płatnej autostrady A4 z Katowic do Krakowa ale nie można nazywać tego fragmentu drogą do Zakopanego bowiem… nie prowadzi od do Zakopanego.

Podsumowanie: ile kosztuje autostrada do Zakopanego? Czy autostrada do Zakopanego jest płatna? Autostrada do Zakopanego nic nie kosztuje ponieważ do Zakopanego nie ma żadnej autostrady.

Polecamy również: