Październik Zakopane pogoda. Jaka jest pogoda w październiku?

Położone w górach Zakopane jest jedną z tych miejscowości w Polsce, którą turyści odwiedzają prawie przez cały rok. Wiele osób planujących wyjazd do Zakopanego zastanawia się jaka jest pogoda w Zakopanem w październiku. Czy jest ciepło? Czy w październiku warto pojechać do Zakopanego? Jakiej temperatury i pogody można się spodziewać w październiku? Sprawdźmy to!

Pogoda w Zakopanem przez cały rok nie jest za dobra. Październik jest jednym z miesięcy w którym pogoda w Zakopanem zdecydowanie się pogarsza.

Jaka jest temperatura w październiku w Zakopanem? Niezbyt wysoka. Z początkiem października można spodziewać się średnio zaledwie 13 stopni Celsjusza, a pod koniec października średnia temperatura spada jeszcze niżej i wynosi już tylko 7 stopni Celsjusza.

W nocy w Zakopanem w październiku jest naprawdę chłodno. Z początkiem miesiąca średnio w nocy można spodziewać się 3 stopni Celsjusza, a pod koniec już -1 stopni Celsjusza.

W wyższych partiach Zakopanego można więc spodziewać się nawet opadów śniegu, a w Tatrach nawet śniegu, który już utrzymuje się na powierzchni przez dłuższy czas po opadzie.

W październiku średnia opadów z początkiem miesiąca wynosi 54 mm, a pod koniec 32 mm, ale na miejsce deszczu pojawia się śnieg. Pod koniec października opady śniegu w Zakopanem wynoszą średnio już 73 mm.

Czy warto jechać do Zakopanego w październiku? Jeśli jesteśmy przygotowani na niezbyt korzystną pogodę to tak. Warto pamiętać, że dni w październiku w Zakopanem są chłodne, krótkie, a pod koniec miesiąca można nawet spodziewać się opadów śniegu.

Polecamy również: