Czy nad Morskie Oko można samochodem? Dojazd autem?

Morskie Oko jest jedną z największych atrakcji położonych po polskiej stronie Tatr. Wiele osób spędzających urlop w Zakopanem i okolicy zastanawia się czy nad Morskie Oko można wjechać samochodem. Czy da się odwiedzić Morskie Oko samochodem? Czy da się podjechać pod Morskie Oko?

Wielu kierowców z chorobami układu ruchu nie jest w stanie pokonać trasy do Morskiego Oka, której przejście to nawet ponad 2 godziny piechotą. Wiele osób zastanawia się więc czy można wjechać samochodem nad Morskie Oko. Czy da się?

W teorii się da ponieważ wiedzie tam dobrej jakości droga. Niestety dla turystów wjazd na drogę jest zakazany. Istnieją techniczne możliwości dojazdu do Morskiego Oka samochodem lub samochodem terenowym a nawet quadem ale wjazd taki jest niestety zabroniony na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ze względów bezpieczeństwa pieszych turystów drogą do Morskiego Oka nie mogą też poruszać się cykliści. Najbliżej dojedziemy do parkingu na Palenicy Białczańskiej.

Podsumowanie: czy można dojechać samochodem nad Morskie Oko? Niestety, wjazd nad Morskie Oko autem jest zakazany. Dozwolonym sposobem dojazdu jest za to dojazd zaprzęgiem konnym.

Polecamy również: