Ile pieniędzy zabrać do Zakopanego? Ile kasy na Zakopane?

Planując wyjazd do Zakopanego wiele osób zastanawia się ile pieniędzy zabrać do Zakopanego. Ile trzeba pieniędzy na dzień w Zakopanem? Ile kosztuje dzień w Zakopanem? Ile kasy wziąć do Zakopanego?

Odpowiedź na pytanie: ile pieniędzy zabrać do Zakopanego nie jest jednoznaczna i nie ma na nie dobrej odpowiedzi pasującej do wszystkich turystów.

Zakopane oferuje szeroki wybór noclegów, począwszy od tanich pól namiotowych czy niskiej klasy pensjonatów, aż po wysokiej klasy hotele. Cena za nocleg będzie zatem uzależniona od rodzaju i standardu wybranego miejsca. Da się przespać w Zakopanem nawet w granicach 50 złotych za dzień, a da się wydać 500 czy nawet 700 złotych za noc.

Wyżywienie to kolejny aspekt, który wpływa na koszty pobytu. W Zakopanem można znaleźć wiele restauracji, kawiarni i barów oferujących różne rodzaje dań. Można decydować się na tańsze opcje, takie jak samodzielne gotowanie w pokoju albo domowe obiady taniej niewyszukanej kuchni w barze mlecznym co kosztować będzie około 20 zł za posiłek, albo wybrać się do lepszych restauracji gdzie cena dania głównego może osiągnąć nawet zawrotne sto złotych.

Innym czynnikiem, który wpływa na budżet podróży, są atrakcje turystyczne i rozrywka. Zakopane oferuje wiele możliwości spędzenia czasu, takich jak wycieczki górskie, przejażdżki kolejką na Kasprowy Wierch czy zwiedzanie muzeów. Większość atrakcji w Zakopanem jest dość tania (ceny atrakcji w Zakopanem) więc nie rujnuje budżetu ale już wjazd kolejką na Kasprowy dla dużej rodziny może kosztować dużo!

Należy również uwzględnić dodatkowe wydatki, takie jak transport do Zakopanego, zakupy pamiątek czy ewentualne wydatki na transport wewnątrz miasta. Bilety autobusowe są tu tanie ale już hulajnoga czy taksówka może być droga.

Podsumowanie: ile pieniędzy zabrać do Zakopanego? Nie da się jednoznacznie określić ile pieniędzy zabrać do Zakopanego na jeden dzień, dwa, trzy czy pięć do Zakopanego. Wszystko zależy od możliwości finansowych i oczekiwań danego turysty. Można w Zakopanem wydać w ciągu jednego dnia około 1000 złotych od osoby i jednocześnie da się zamknąć w tej kwocie nawet kilkudniowy pobyt dla dwóch osób.

Przed wyjazdem do Zakopanego zalecamy przemyślane planowanie budżetu, uwzględniając różne czynniki, takie jak nocleg, wyżywienie, atrakcje turystyczne i dodatkowe wydatki.

Polecamy również: